O nas

z zamiłowania do pięknych i oryginalnych mebli

ArtFurni – piękne meble to dzieła sztuki

ArtFurni powstało z połączenia naszej pasji do rzeczy wyjątkowych i unikalnych z wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sztuki użytkowej, w szczególności projektowania pięknych mebli. Bliskie jest nam wzornictwo i sztuka użytkowa z lat 50-tych i 60-tych, jednak nie ograniczamy się tylko do jednej epoki. Uważamy, że podobnie jak obrazy i rzeźby, także meble mogą być dziełami sztuki i dlatego traktujemy je w sposób szczególny.

 

Dlaczego warto postawić na piękny design mebli?

Dzięki oryginalnemu wzornictwu meble są centralnym punktem, wokół którego powstaje spójny i unikalny wystrój wnętrza. W ten sposób dom staje się miejscem, w którym wyraża się nasz indywidualizm. Jednocześnie pozostaje bezpiecznym „kokonem”, do którego z przyjemnością wracamy, i do którego z chęcią zapraszamy bliskich i przyjaciół. Z kolei w przestrzeni publicznej, np. hotelach czy restauracjach specjalnie zaprojektowane, piękne meble stają się dziełami sztuki i sprawiają, że Klienci czują się wyjątkowo i chętnie do takich miejsc wracają.

 

ArtFurni – ponadczasowe wzornictwo i wysoka jakość mebli

Meble Artfurni są odpowiedzią na powszechny konsumpcjonizm oraz – bardzo często, niską jakość masowo produkowanych przedmiotów. My mówimy takiemu podejściu stanowcze NIE!

Dlatego nasza filozofia brzmi – mniej i lepiej znaczy więcej. Zarówno w swoich projektach autorskich mebli tapicerowanych oraz w ich renowacji na życzenie Klienta  stawiamy na połączenie 3 podstawowych elementów:

  • oryginalnego i ponadczasowego wzornictwa
  • wysokiej jakości i trwałości wykonania
  • wygody użytkownika

Chcemy w ten sposób tchnąć nowe życie w przedmioty z bogatą historią, tak by nadal służyły kolejnym pokoleniom. Jednocześnie zależy nam na zaspokojeniu potrzeb naszych Klientów do otaczania się przedmiotami niebanalnymi, unikalnymi i inspirującymi.

Dzięki takiemu podejściu, w ArtFurni zapomniane meble oraz wartościowe, rodzinne pamiątki zamieniają się w unikalne dzieła sztuki – wyjątkowe, najczęściej pojedyncze egzemplarze krzeseł, foteli, sof czy szezlongów.

 

Współpracujemy z najlepszymi, lokalnymi rzemieślnikami

W naszej pracy stawiamy na powrót do tradycji. Dlatego ArtFurni to więcej niż firma. To cała grupa ludzi zaangażowanych w procesrenowacji mebli. Ich wykonanie zlecamy lokalnym, starannie wybranym rzemieślnikom. To – podobnie jak my, pasjonaci pięknych mebli.

W ich niewielkich, często rodzinnych manufakturach stosowane są nadal tradycyjne metody renowacji mebli tapicerowanych, takie jak ręczne łączenie sprężyn specjalnym sznurkiem czy wypełnienie z trawy nadmorskiej. Ze względu na specyfikę niektórych mebli są one tapicerowane ręcznie, przy użyciu specjalnych nici i igły. Fotele, krzesła, sofy, szezlongi, ławy i inne siedziska odnawiane są często przy użyciu oryginalnych tkanin z wybranej epoki, np. z lat 60-tych.

 

Stawiamy na naturalne materiały

Dbamy również o to, aby w całym procesie wytwarzania i renowacji mebli tapicerowanych zachowany został balans pomiędzy tym co piękne i użyteczne dla człowieka, a tym, co przyjazne dla środowiska naturalnego. Dlatego zajmujemy się przede wszystkim renowacją starych,używanychmebli tapicerowanych, wpisując się tym samym w tzw. trend „reuse” – użycia po raz kolejny danego przedmiotu. Przy ich odnawianiu  stosujemy głównie naturalne, przyjazne dla środowiska  materiały:

  • drewno,
  • metal,
  • wysokiej jakości tkaniny, które sprowadzamy z całego świata,
  • ozdobne kamienie – łupki,
  • trawę nadmorską.

 

Wystrój wnętrza to więcej niż piękne meble!

W ArtFurni uważamy, że wystrój wnętrza powinien być spójny i tworzyć całość, która wyraża osobowość jego właściciela. Dlatego oprócz tworzeniaunikalnych mebli tapicerowanych oraz ich odnawiania na specjalne życzenie Klienta postanowiłyśmy poszerzyć ofertę o kolejne autorskie projekty.

Znajdziesz u nas m. in. kolorowe, oryginalne poduchy i poduszki, które doskonale uzupełnią i ocieplą wystrój wnętrza oraz inne jego elementy, tworzone z wysokiej jakości tkanin sprowadzanych z różnych zakątków świata. Możesz dopasować je do zakupionego u nas pięknego mebla lub wykorzystać oddzielnie, jako element dekoracyjny w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu. Możemy także zaprojektować specjalnie dla Ciebie wymarzone akcesoria z pięknych i oryginalnych tkanin, jakie u nas znajdziesz.

 

Porozmawiajmy o unikalnym designie, idealnym dla Twojego wnętrza!

Do współpracy zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak też architektów wnętrz, właścicieli hoteli, restauracji, SPA, biur oraz wszystkich szukających niebanalnych rozwiązań do swoich wnętrz.

Zatem – jeśli „mniej i lepiej znaczy więcej”, to także Twoja filozofia – koniecznie skontaktuj się z nami, a my sprawimy, że Twoje wnętrze stanie wyjątkowe!